امروز چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۸ قبل از ظهر

کنفرانس ها و رویدادها

 برگزاری دومین کارگاه زندگی زیبا – کسب و کار موفق

دومین کارگاه آشنایی با استارتاپ های موفق ۲۶ اردیبهشت ۹۵ از ساعت ۱۰ الی ۱۲ با حضور دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر برگزار شد. در این کارگاه استاد حامد خاتمی نژاد پیرامون دورکاری و راه اندازی کسب و کارهای بر بستر وب سخنرانی کردند. در انتهای با تقدیم هدایایی از شرکت کنندگان تقدیر شد.

 

 

 

برگزاری دومین کنفرانس بین المللی یافته های نوین پژوهشی در مهندسی برق و علوم کامپیوتر

۲۴ اردیبهشت ۹۵- مجتمع هفت تیر شهرستان رامسر

دومین کنفرانس بین المللی یافته های نوین پژوهشی در مهندسی برق و علوم کامپیوتر به همت مؤسسه آموزش عالی کسری رامسر جهت ارائه آخرین دستاوردهای علمی در حوزه مهندسی برق وکامپیوتر و نقدصاحبنظران واندیشمندان این رشته ها ۲۴ اردیبهشت ۹۵ در مجتمع هفت تیر شهرستان رامسر برگزار گردید.

دراین کنفرانس بیش ۲۰۰ نفر از محققان حوزه های مهندسی برق وکامپیوتر، حضور داشتند. این کنفرانس به همت حوزه پژوهشی مؤسسه و با همکاری صمیمانه اعضای هیات علمی دانشگاه حکیم سبزواری ،دانشگاه علوم وفنون مازندران، دانشگاه غیرانتفاعی شمال، پژوهشگاه فضایی ایران و جمعی از اساتید برجسته مهندسی برق وکامپیوتر برگزار گردید. همچنین اعضای کمیته علمی این کنفرانس ازدانشگاه های علم وصنعت، باهنر کرمان، رازی کرمانشاه، مک گیل کانادا، تِرِنتو ایتالیا، فدرال Minas Geraisبرزیل وکلاستال آلمان بودند.

در ابتدای این کنفرانس حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی  امام جمعه محترم رامسر  وپروفسور محمد محمودی هاشمی رئیس کنفرانس و رئیس مؤسسه آموزش عالی کسری رامسر سخنرانی کردند. در ادامه آقای دکتر وحیدی دبیر کنفرانس و عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گزارشی از برگزاری کنفرانس و  روند داوری مقالات را ارائه نمودند. این کنفرانس به همت تیم علمی و اجرایی با دبیری علمی دکتر شاهین روحانی از دانشگاه نیس فرانسه و دبیری اجرایی دکتر احسان برزگر برگزار گردید. جناب آقایدکترسید مرتضی نقوی وجناب آقای دکترمهدی حبیب زاده مطلق ازدانشگاه کنکوردیا کانادا (Concordia) نیز به عنوانسخنرانان کلیدی در ابتدای این کنفرانس طی دو جلسه یک ساعته که با پرسش و پاسخ شرکت کنندگان همراه بود، در حوزه های مهندسی کامپیوتر و مهندسی برق سخنرانی های خود را ایراد نمودند.سخنرانی های تخصصی و همچنین جلسات ارائه پوستر شرکت کنندگان بعد از ظهر برگزار گردید. بیش از ۵۰۰ مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده بود که بعد از داوری، ۲۵۰ مقاله بصورت سخنرانی و پوستر ارائه شدند. در  مراسم اختتامیه از سخنرانان کلیدی و ارائه دهندگان مقالات برتر قدردانی شد.

 

 

 

 

 

 

دومین کنفرانس بین المللی یافته های نوین پژوهشی در

 

مهندسی برق و کامپیوتر

 

مزایا ی شرکت در کنفرانس

صدور گواهی زودهنگام

اطلاعیه: فراخوان داوری مقالات

اطلاعیه: نمایه سازی مقالات در سایت مرجع دانش (سیویلیکا)

اطلاعیه: نوع مقالات مورد پذیرش کنفرانس

آغاز به کار وب سایت و سامانه ثبت نام و دریافت مقالات

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر  “اینــــــــــــــــــــــــــــــــجا”  کلیک نمایید.

 

http://ec2016.kasraramsar.ac.ir/fa/

 برگزاری کارگاه آموزشی – کاربرد رنگ در زیباسازی فضای شهری

ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی

پنجشنبه ۲۶ آذر – ساعت ۱۰ الی ۱۴ – مدرس: خانم دکتر جعفری از موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ تهران

برگزاری سمینار زندگی زیبا و کسب و کار موفق

چهارشنبه ۲۵ آذر ساعت ۸ الی ۱۰ ویژه دانشجویان گروه کامپیوتر

پخش مصاحبه نازنین دانشور – کارآفرین و بنیانگذار سایت تخفیفان

برگزاری کارگاه آموزشی و مسابقه ساخت سازه های سبک در سطح شهرستان رامسر 

با حضور دانشجویان علاقمند دانشگاه های پیام نور مرکز رامسر، دانشگاه فنی و حرفه ای – دانشکده ملاصدرا رامسر و جمعی از دانشجویان موسسه آموزش عالی کسری رامسر یک دوره کارگاه آموزشی و مسابقه ساخت خرپا ماکارونی از روز چهارشنبه ۲۴ لغایت پنجشنبه ۲۶ آذر ۹۴ به مناسبت هفته پژوهش در موسسه کسری برگزار گردید که در نهایت نماینده دانشگاه فنی و حرفه ای با کسب بیشترین امتیاز مقام اول را کسب کرد. همچنین نمایندگان کسری و پیام نور به ترتیب دوم و سوم شدند.

 

 

 

آیین اختتامیه هفته  پژوهش – تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری

در مراسم اختتامیه هفته پژوهش ۹۴  که با حضور   پروفسور محمودی هاشمی رئیس محترم موسسه  و معاونین و اساتید و دانشجویان صبح روز پنجشنبه ۲۶ آذر برگزار گردید از اساتید  فعال در حوزه پژوهش با اهدای تندیس و لوح یادبود تقدیر به عمل آمد

 

 

 همچنین در این مراسم از نخستین شماره دوفصلنامه علمی و تخصصی کسری و همچنین آخرین کتاب منتشر شده توسط یکی از اعضا هیات علمی موسسه رونمایی گردید

طراحی – چاپ و توزیع پوسترهای اطلاع رسانی هفته پژوهش در سطح مراکز آموزش عالی و کتابخانه های شهرستان رامسر

انتشار نخستین شماره دوفصلنامه علمی و تخصصی کسری

این دو فصلنامه در آذر و اردیبهشت هر سال منتشر می شود

بزودی نسخه آنلاین در قسمت حوزه پژوهشی-انتشارات در سایت موسسه قابل دسترس خواهد بود

جزئیات بیشتر در مورد نحوه ارسال مقاله و روند پذیرش و نشر هم اکنون در قسمت اخبار پژوهشی قابل مشاهده است و بزودی در قسمت حوزه پژوهشی – انتشارات امکان بارگزاری آنلاین مقالات بروی نمونه (تمپلت) میسر خواهد شد.

انتشار ویژه نامه علمی و ادبی به مناسبت فرا رسیدن آخرین شب پاییز ۹۴ طولانی ترین شب سال

شب چله (شب یلدا)

 برگزاری نخستین دوره شهرستانی کارگاه آموزشی و مسابقه سازه های سبک ( پل ماکارونی)

سه شنبه ۲۴ و چهارشنبه ۲۵ آذر ۹۴

 

برگزاری نخستین سمینار آموزشی ایجاد کسب و کار – استارتاپ

چهارشنبه ۲۵ آذر ۹۴ – ویژه دانشجویان گروه کامپیوتر

برگزاری کارگاه های آموزشی فشرده به مناسب هفته پژوهش

جهت آشنایی دانشجویان و نیازسنجی علاقه مندی آنها برای برگزاری دوره های بلند مدت

طراحی – چاپ و توزیع پوستر اطلاع رسانی هفته کتاب و کتابخوانی – آبان ۹۴

چهارمین دوره توانمندسازی اعضاء هیات علمی و اساتید مدعو موسسه آموزش عالی کسری رامسر

کارگاه آموزشی شیوه های سنجش و ارزشیابی از دانش آموخته های دانشجویان به همت مدیریت پژوهشی موسسه و با حضور اساتید موسسه روز چهارشنبه ۸ مهر ۹۴ در سالن اجتماعات ساختمان پردیس موسسه برگزار گردید. در این دوره آموزشی فشرده دکتر بهمن حوریزاد شیوه های مختلف ارزیابی بازدهی فرآیند آموزش و تدریس را برای حاضرین ارائه نمودند. فیلم و اسلاید های ارائه شده در این کارگاه پس از ویرایش از طریق واحد پژوهشی در اختیار اساتید گرانقدر قرار خواهد گرفت.

برگزاری سومین دوره توانمند سازی اساتید موسسه آموزش عالی کسری رامسر

کارگاه فشرده آموزشی روش تدریس به همت حوزه پژوهشی موسسه و  با حضور جمعی از اساتید گرانقدر روز سه شنبه ۷ مهر ۹۴ در ساختمان پردیس موسسه آموزش عالی کسری رامسر برگزار گردید. در این کارگاه آموزشی استاد فرهیخته جناب آقای دکتر بهمن حوریزاد شیوه های نوین آموزش و تدریس  را برای حاضرین در جلسه تشریح کردند. فیلم و اسلاید های ارائه شده در این کارگاه پس از ویرایش از طریق واحد پژوهشی در اختیار اساتید گرانقدر قرار خواهد گرفت.

 کارگاه روش تدریس – سه شنبه ۲۱ بهمن

کارگاه روش تدریس  با حضور اساتید گرانقدر عصر روز سه شنبه ۲۱ بهمن ۹۳ در ساختمان آموزشی موسسه آموزش عالی کسری رامسر برگزار گردید. در این کارگاه آموزشی استاد فرهیخته جناب آقای سید صادق میرابوطالبی الگوهای برتر تدریس، مهارتهای آموزش یادگیری، ارزشیابی و سازماندهی روند تدریس را برای حاضرین در جلسه تشریح کردند.شایان ذکر است گواهینامه معتبر شرکت در این کارگاه آموزشی برای اساتید حاضر در جلسه صادر شده که پس از تایید تقدیم این عزیزان خواهد شد.

 

 

برگزاری مراسم تقدیر از اساتید و دانشجویات برتر در حوزه پژوهشی

با توجه به برگزاری مسابقه شهرستانی اسکیس و راندو برای دانشجویان معماری که با مشارکت واحد فرهنگی موسسه کسری  در دانشکده فنی ملاصدرا رامسر برگزار گردید، از دانشجویان برتر این مسابقه با اهدای لوح سپاس و هدیه تقدیر به عمل آمد. همچنین با توجه به فعالیت چشمگیر دو تن از اعضای هیات علمی موسسه ( خانم فلکیان و آقای امین نیا) بدلیل چاپ و ارائه چندین مقاله در سال ۱۳۹۳ با نام موسسه کسری رامسر در سطح ملی از این استاد گرانقدر نیز با اهدای لوح سپاس و هدیه قدردانی گردید.

گرامیداشت هفته جهانی ترویج علم

برگزاری کمپین دانشجویی کتابخوانی و عکاسی دیجیتال

از هفته کتاب خوانی تا هفته پژوهش ۹۳

برگزاری همایش منطقه­ای عمران و معماری با حضور اساتید برتر منطقه با همکاری نظام مهندسی استان مازندران

این سیمنار علمی-تخصصی با مشارکت کانون مهندسین شهرستان تنکابن در سطح منطقه غرب مازندران در روز پنجشنبه ۵ دی ۹۲ برگزار شد.سخنرانان حوزه علمی این همایش آقای دکتر  ابوالفضل اسلامی  عضو هیئت علمی دانشگاه امیر کبیر تهران و   خانم دکتر غزال راهب عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات مسکن ایران بودند که در دو جلسه صبح و عصر اقدام به ارائه سخنرانی و دوره آموزشی نمودند.

 شایان ذکر است این سمینار دارای امتیاز ارتقا برای مهندسین شرکت کننده از سوی سازمان نظام مهندسی بوده است. در این همایش بیش از ۷۰ دانشجوی موسسه و حدود ۲۰ نفر از اعضای هیئت علمی و اساتید موسسه نیز حضور داشتند.  در حاشیه این سمینار علمی، که ریاست آن را مهندس صادقی گرمارودی عضو محترم هیئت علمی موسسه آموزش عالی کسری رامسر  برعهده داشت، از سوی موسسه کسری به عنوان پشتیبان علمی و اسپانسر اصلی ، کاور تبلیغاتی امکانات موسسه ، ویژه نامه پژوهشی و هدایای تبلیغاتی در میان شرکت کنندگان توزیع گردید.

 برگزاری  ۳ دوره کارگاه آموزشی ساخت ساعت آفتابی در پاییز ۱۳۹۲ به مناسبت هفته پژوهش

کارگاه نخست :

این کارگاه با حضور اعضای اصلی انجمن نجوم ( از دانشجویان ورودی ۹۲ مقطع کاردانی در  رشته های الکترونیک ، معماری و کامپیوتر) به صورت تئوری و عملی برگزار شد. دانشجویان در این کارگاه آموزشی ضمن آشنایی با اصول سنجش زمان با ساخت یکی از مدل های ساعت آفتابی آشنا شدند. ضمنا همین دانشجویان به صورت مجزا آموزش های لازم را جهت همکاری در کارگاه های آتی به صورت دستیار طی کردند.

 کارگاه های دوم و سوم:

این سلسله کارگاه های فشرده هر یک به مدت ۱۵۰ دقیقه،  در دو بخش دانشجویی و دانش آموزی با حضور بیش از ۸۰ دانشجو و دانش آموز در دو نوبت مجزا صبح و ظهر برگزار شد. دانشجویان در این کارگاه آموزشی ضمن آشنایی با اصول سنجش زمان با ساخت یکی از مدل های ساعت آفتابی آشنا شدند. در این کارگاه ها کیت و جزوه آموزشی ساخت ساعت آفتابی مدل افقی نیز بین شرکت کنندگان توزیع شد.

دو جلسه آموزشی بصورت  کارگاه طراحی و ساخت ساعت آفتابی

۱-     ساعت ۱۰ الی ۱۲ جلسه اول با حضور ۴۰ نفر دانش جو و  دانش آموزش هنرستانی و دبیرستانی

۲-     ساعت ۱۲ الی ۱۴ جلسه دوم با حضور ۳۳ نفر دانش آموز دبیرستانی منتخب رامسر

مباحث مطرح شده در کارگاه:

۱-     آشنایی با فیزیک زمان سنجی و جغرافیای آسمان

۲-     آشنایی با طراحی ساعت آفتابی افقی و نحوه درجه بندی صفحه آن بر اساس عرض جغرافیایی

۳-     پیاده سازی کیت ساعت آفتابی افقی

۴-     آشنایی با محاسبات پیرامون تصحیح زمان و تفاوت زمان ظاهری و زمان رسمی

  برگزاری کارگاه دوچرخه شهر(حمل ونقل سبز)

کارگاه آموزشی حمل و نقل سبز با هدف احیاء فرهنگ دوچرخه سواری با محور قرار دادن اکو توریسم در اولین روز اسفند ۹۲ به همت مدیریت پژوهشی موسسه آموزش عالی کسری با مشارکت شهرداری و شورای شهر شهرستان رامسر برگزار شد.در این کارگاه آموزشی که با حضور بیش ۳۰ تن از اساتید و دانشجویان رشته های معماری، شهرسازی از مراکز آموزش عالی  رامسر زینت یافت، آقای علیرضا عباسی صادق یکی از بانیان طرح دوچرخه شهر در تهران و مونترال کانادا به سخنرانی پرداختند. رویکردهای توسعه فرهنگ دوچرخه سواری، بستر سازی در مقاطع تحصیلی پایین برای استفاده مناسب از دوچرخه و آشنایی با مبلمان طبیعی شهری در مونترال کانادا از جمله مهمترین محورهای این کارگاه فشرده آموزشی بود.

برای شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی گواهی معتبر مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر خواهد شد.

 پخش هفتگی برترین سخنرانی های علمی و تخصصی جهان به زبان فارسی

 برای آشنا نمودن دانشجویان با پدیده های روز جهان و آَشنایی این عزیزان با روش های نوین کارآفرینی، موفقیت و آموزش علوم ضمن هماهنگی با مدیریت حراست موسسه، مدیریت پژوهشی اقدام به پخش فیلم های کوتاه سخنرانی بیست دقیقه ای با زیر نویس فارسی صبح روزهای شنبه نموده است.

حضور در نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان  رامسر با مشارکت مدیریت فرهنگی و دانشجویی موسسه در دهه گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی

در دنیای امروز، رویکرد های پژوهشی سنتی نیست و  چرخه علم و فناوری، مبنای زندگی و تولید ثروت، اقتصاد و فرهنگ قرار گرفته است. نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی، دانشجویی و پژوهشی دانشگاه های و موسسات آموزش عالی شهرستان رامسر با حضور موسسه آموزش عالی کسری رامسر در کنار دانشکده فنی و حرفه ای ملاصدرا، دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی در سالن مصلای شهرستان رامسر دایر می باشد.  حوزه های فرهنگی ، دانشجویی و پژوهشی موسسه آموزش عالی کسری رامسر نیز در کنار یکدیگر به فراخور امکانات خود با ارائه دستاوردهای دانشجویان در دو شاخه پروژه های عملی و حوزه نشر حضوری فعال داشتند.  در این نمایشگاه در کنار مراکز دانشگاهی، غرفه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز حضور داشت که بازخورد آموزش شیوه های پژوهشی به کودکان ۷ تا ۱۲ سال را در غالب غرفه ای متمایز ارائه داده بود.  این نمایشگاه که بدلیل بارش شدید برف با تاخیری یک هفته ای ۲۱ بهمن ۹۲ با حضور روسای دانشگاه های و موسسات آموزش عالی رامسر، افتتاح شد تا ۲۵ بهمن میزبان علاقمندان به حوزه دانشگاهی می باشد. در دنیای امروز، رویکرد های پژوهشی سنتی نیست و  چرخه علم و فناوری، مبنای زندگی و تولید ثروت، اقتصاد و فرهنگ قرار گرفته است. نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی، دانشجویی و پژوهشی دانشگاه های و موسسات آموزش عالی شهرستان رامسر با حضور موسسه آموزش عالی کسری رامسر در کنار دانشکده فنی و حرفه ای ملاصدرا، دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی در سالن مصلای شهرستان رامسر دایر می باشد.

حوزه های فرهنگی ، دانشجویی و پژوهشی موسسه آموزش عالی کسری رامسر نیز در کنار یکدیگر به فراخور امکانات خود با ارائه دستاوردهای دانشجویان در دو شاخه پروژه های عملی و حوزه نشر حضوری فعال داشتند.  در این نمایشگاه در کنار مراکز دانشگاهی، غرفه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز حضور داشت که بازخورد آموزش شیوه های پژوهشی به کودکان ۷ تا ۱۲ سال را در غالب غرفه ای متمایز ارائه داده بود.  این نمایشگاه که بدلیل بارش شدید برف با تاخیری یک هفته ای ۲۱ بهمن ۹۲ با حضور روسای دانشگاه های و موسسات آموزش عالی رامسر، افتتاح شد تا ۲۵ بهمن میزبان علاقمندان به حوزه دانشگاهی می باشد.